چرا بايد از يو پي اس ، سرويس ، نگهداري و پشتيباني انجام شود؟

نوسانات و قطعي برق از جمله مواردي است كه مي تواند به سيستم هاي الكتريكي و الكترونيكي آسيب جدي برساند . اين آسيب ها بنا به نوع تجهيزات از اهميت هاي خاصي برخوردارند . به طور مثال اگر از يك سيستم روشنايي استفاده مي گردد نوسانات يا اتصالات برقي ممكن است باعث سوختن لامپ ها گردد . اين خسارت ، از نظر مبلغ ، خسارت بالايي ندارد ، از نظر عقب افتادگي كار ، خيلي كار را به تعطيلي نمي كشاند ، اما برخي از وسايل هستند كه از اهميت بسزايي برخوردارند . مثلا تجهيزات الكترونيكي مخابراتي ، كامپيوتري و ... اگر اين گونه سيستم ها دچار صدمات سوختگي يا از كار افتادگي گردند ، هم باعث بروز خسارت مالي زياد و هم از كارافتادگي آن سيستم باعث تعطيلي آن بخش از كار مي گردد . از اين رو وجود يو پي اس ضروري و لازم است .

پشتيباني و نگهداري از يو پي اس :

با توجه به موارد فوق الاشاره مي توان گفت تهيه يو پي اس يك بخش از كار و نگهداري و پشتيباني از آن بخش ديگري است . اگر از يو پي اس هاي موجود نگهداري و پشتيباني مناسب صورت نپذيرد ، در واقع در هنگام از كارافتادگي يو پي اس ، به معناي همان نداشتن آن است . پس لازم و ضروري است در نگهداري و پشتيباني از يو پي اس اهتمام ورزيد .

باطری ها:

علاوه بر اجزاء الكترونيكي تشكيل دهنده يو پي اس ، باتري ها نيز بخش اصلي يو پي اس را تشكيل مي دهند . کارکرد مفید یوپی اس و باتری ها به کنترل دما و رطوبت محیط دستگاه مربوط میشود . شرکت رايانه كاران با بهره گیری تکنولوژی روز (کنترلر لوگو ) به کنترل باتري ها از جمله دما و رطوبت محیط دستگاه کمک میکند تا عمر مفید دستگاه ها و باتري ها را بهبود ببخشد .

چه کنیم تا عمر مفید دستگاه یوپی اس را اضافه کنیم؟

بازدید های دوره ای از دستگاه یوپی اس به عمر مفید دستگاه خواهد افزود . بهتر است بدانید برق شهر دارای نوساناتی است یا حتی اگر از دیزل ژنراتور استفاده می کنید ممکن است دستگاه شما علاوه بر نوسانات ولتاژ دارای نوسانات فرکانسی خارج از محدوده تعریف شده برای یوپی اس مي باشد ، که به یوپی اس شما آسیب خواهد رساند . جالب است بدانید نمایشگرهای یوپی اس های آنلاین یا حتی نرم افزارهای کنترل یوپی اس از طریق شبکه نیز نمی توانند مقادیر بارهای یوپی اس ، بارهای اکتیو و راکتیو متصله یا حتی کیلووات ساعت مصرفی را نمایش بدهند ، تا شخص کنترل کننده Admin بتواند بارهارا از طریق شبکه بدرستی تغذیه کند . با دیتالاگر هایی که شرکت رايانه كاران تدارک دیده می توانید به صورت دوره ای از مقادیر اوج بار و بارهای راکتیو اضافی که یوپی اس در تغذیه آن بار در طولانی مدت آسیب میبیند ، با خبر شده تا آن بارها را به سرعت از مدار خارج کرد یا حتی زمان مصرف به صورت برنامه ریزی برای آن تعریف کرد . اکثر یوپی اس ها به منظور تامین تغذیه خود برای رسیدن به ولتاژ بالا ازتکنولوژی سری کردن باتری های 12 ولت بهره میبرند که همه ی باتری ها از یک نوع وحتی تولید یک کارخانه هستند . علت اصلی این امر این می باشد که باتری های مختلف منحنی شارژ و دشارژ مختص خود را دارند و در مدار سری جریان ها برابر است و تمام باتری ها روی یک نقطه کار شارژ قرار میگیرند . حال اگر به هر دلیلی ولتاژ یکی از باتری ها در اثر فرآیند شیمیایی داخل خود تغییر ولتاژ دهد که اکثر مواقع علت این امر ناشی از کنترل نداشتن روی دما و رطوبت محیط دستگاه و همچنین بیکار ماندن باتری ها در طول برق رسانی دائم بمدت یک ماه می باشد ، این تغییر ولتاژ در طولانی مدت راندمان باتری های مجاور را کم کرده طوری که بعد از یک مدت اگر دیر متوجه این قضیه بشویم باید هزینه سنگین تعویض کلیه باتری ها را متحمل شویم . حتی دستگاه یوپی اس ما آسیب مي ببیند شرکت رايانه كاران با طرح بازدید دوره ای باتری های شما توسط تسترهای مخصوص به سرعت باتری خراب را شناسايي و از مدار خارج کرده و با این کار هم به عمر بقیه باتری ها و هم یوپی اس خواهد افزود .

محصولات